Jak podać jajko niemowlakowi | Metoda BLW | Bobas Lubi Wybór

Jak podać jajko niemowlakowi | Metoda BLW | Bobas Lubi Wybór

Jajko w diecie niemowlaka

Jajko jest jednym z najbardziej popularnych składników w naszej diecie. Jest bazą wielu dań. U nas w domu, schodzi ich cała masa. Korzystamy z lokalnych gospodarstw i kupujemy tylko wiejskie jajka. Smak jajecznicy jest nieporównywalny. Do tego też zachęcam ciebie! Poszukaj dostawcy z okolicy. Na ulicy widziałam nawet jajkomat! Szczerze powiem, że nie skorzystałam – bałam się czy są utrzymane w warunkach chłodniczych. Ale ciekawi mnie jak ktoś opracował 'spadanie’ jajek po zakupie. 😀

Właściwości zdrowotne jajka, o których powinnaś wiedzieć

Oprócz swojej wszechstronności kulinarnej, jajka dostarczają:

  1. Bogactwo składników odżywczych: Jajka są niskokaloryczne, a jednocześnie bogate w wiele ważnych składników odżywczych. Zawierają wysokiej jakości białko, witaminy (takie jak witamina B12, witamina D, witamina A i witaminy z grupy B) oraz minerały (w tym żelazo, fosfor, cynk i selen), które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.
  2. Wspomaganie rozwoju mózgu: Jajka są źródłem choliny, która jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju mózgu u płodu i niemowląt. Cholina jest również ważna dla zdrowia mózgu u dorosłych i może wpływać na poprawę funkcji poznawczych.
  3. Ochrona wzroku: Jajka zawierają luteinę i zeaksantynę, dwa składniki odżywcze związane ze zdrowiem oczu. Możliwe, że znacie jest z reklam suplementów diety. 😉 Luteina i zeaksantyna działają jako przeciwutleniacze, które mogą chronić przed uszkodzeniem oczu związanym z wiekiem i chorobami oczu, takimi jak zwyrodnienie plamki żółtej i zaćma.
  4. Wsparcie dla zdrowia serca: Pomimo że jajka zawierają pewną ilość cholesterolu, badania sugerują, że umiarkowane spożycie jajek może wpływać korzystnie na profil lipidowy krwi. Jajka zawierają – co prawda w niewielkiej ilości – kwasy tłuszczowe omega-3, które są korzystne dla zdrowia serca. W sklepie znajdziesz jajka „wzbogacone” w powyższe kwasy – to oznacza, że kury były karmione specjalnymi ziarnami.
  5. Pełnowartościowe białko: Jajka są uważane za źródło pełnowartościowego białka, co oznacza, że ​​zawierają wszystkie niezbędne aminokwasy potrzebne do budowy i naprawy tkanek w organizmie. Jest to tak zwane białko wzorcowe. Białko ogólnie jako składnik odżywczy jest ważne dla utrzymania uczucia sytości i wspomaga utratę wagi.

Jak podawać jajko niemowlakowi? Bobas lubi wybór

Dla przypomnienia w skrócie, czym jest metoda Bobas Lubi Wybór. To podejście, które daje niemowlakom możliwość samodzielnego wyboru spośród kilku opcji. Bobas jest zachęcany do podjęcia decyzji i wyrażenia swoich preferencji poprzez dotykanie, wskazywanie lub wybieranie przedmiotów lub jedzenia. Zwolennicy metody BLW, mówią, że jest cennym narzędziem w eksploracji i rozwijaniu zdrowej relacji z jedzeniem. Badania nie potwierdzają ich słów w stu procentach, jednak są potwierdzone hipotezy, że rozszerzanie diety poprzez połączenie obu metod – tradycyjnej i BLW, dają najlepsze efekty.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *